40 felett gyermekvállalás: egy hormonális megújulás, ami lassíthatja az öregedést? Jakupcsek Gabriellával folytattunk érdekes eszmecserét.

Szívszorító pillanat a magyar kastély előtt: az egykor pompázó épület fokozatosan a feledés homályába merül, és az idő vasfoga lassan magába olvasztja.
A Femina.hu Dilemma című podcastjában izgalmas, mégis sokszor ellentmondásos témákat tárgyalunk Pintér Ada műsorvezetésével, mindig egy-egy szakértő és egy Femina-munkatárs közreműködésével. A második évadunk nyolcadik epizódjában az ageizmus kérdéskörét jártuk körül Jakupcsek Gabriella segítségével, felfedezve, hogyan befolyásolja ez a jelenség mindennapi életünket és társadalmi kapcsolatainkat.
Mit is takar valójában az ageizmus? Hogyan lehetséges, hogy a nők negyven-ötven éves koruk után szinte eltűnnek a társadalmi diskurzusból? Miért olyan nehéz ebben a korban boldogulni, különösen a munka világában? Miért kapcsolódnak negatív konnotációk az öregedéshez? Miért van az, hogy a nők egy idealizált, fiatalos szépségképhez próbálnak igazodni? Valóban igaz, hogy az öregség nem vonzó? Miért csak a fiatal nőket választják a márkák a reklámkampányaikhoz? Mitől érzik sokan úgy, hogy az idő múlása gyengíti őket, és gyengeségnek számít? Negyven felett szülni egy hormonális változás, ami segíthet lelassítani az öregedési folyamatokat? Milyen új célokat érdemes kitűzni a nyugdíjas évekre?
A Dilemma podcast legfrissebb epizódjában Jakupcsek Gabriella, Kercsó Dorottya, a Femina rovatvezetője, valamint Pintér Ada műsorvezető izgalmas kérdéseket boncolgattak. Az adást megtekintheted a fenti videóban, a reklámok elteltével, vagy meghallgathatod a Spotifyon is.