A brit miniszterelnök készségesen jelezte, hogy amennyiben a béke megvalósul Ukrajnában, akkor hajlandó lenne katonai erőket delegálni a térségbe.

Állítása szerint Ukrajna eseményei kulcsfontosságúak Európa biztonságának megőrzésében.
Keir Starmer bejelentette, hogy kész brit katonai egységeket küldeni Ukrajnába, ahol a cél egy megállapodás elősegítése az Oroszországgal zajló konfliktus lezárására. A miniszterelnök azonban hangsúlyozta, hogy ezzel a lépéssel kockázatot vállal, mivel Vlagyimir Putyin újabb offenzívája esetén a brit erők biztonsága veszélybe kerülhet. A Guardian információi szerint ez az első alkalom, hogy Starmer kifejezetten utalt a brit békefenntartók lehetséges bevetésére Ukrajnában.
A brit miniszterelnök hangsúlyozta, hogy a jelenlegi válság "egzisztenciális" kihívást jelent Európa számára. Kiemelte, hogy bármilyen olyan intézkedés, amely Ukrajna támogatását célozza, hozzájárul Nagy-Britannia és a kontinens biztonságához. Emellett megjegyezte, hogy az Egyesült Államok egyelőre Ukrajna és az európai államok bevonása nélkül folytatna tárgyalásokat Oroszországgal. "Világosan kell kommunikálnunk, hogy a béke nem születhet meg bármi áron. Ukrajnának részt kell vennie a tárgyalásokon" - fogalmazott Starmer, aki figyelmeztetett arra is, hogy a káosz, amely az amerikai csapatok afgán kivonulása körül kialakult, megismétlődhet, de ezt el kell kerülni.
Az ukrajnai orosz invázió 2022 februárjában kezdődött, és azóta a brit miniszterelnökök egyértelműen elzárkóztak attól, hogy nyilvánosan fontolóra vegyék katonai erők küldését az érintett területre. A hivatalos nyilatkozatok szerint Nagy-Britannia a jelenlegi helyzetben is képes megfelelni meglévő katonai kötelezettségeinek, még anélkül is, hogy saját katonákat telepítene. A Munkáspárt viszont ígéretet tett arra, hogy a védelmi kiadásokat a bruttó hazai termék (GDP) 2,5 százalékára növeli, de a konkrét időpontot, amikor ez megvalósulhat, nem részletezték.
A fegyveres erők vezetői pénteken személyesen ülték körül az asztalt Starmerrel, hogy átbeszéljék a hadsereg aktuális helyzetét. Azonban egyes források alapján úgy tűnik, hogy nem csupán a védelmi kiadások emelése érdekében keresték a miniszterelnök támogatását. A Guardian jelentése szerint az elmúlt 200 évben mostanra csökkent a hadsereg létszáma a legjelentősebben.