A magyar lakosság körülbelül kétharmada idén nem tudja megvalósítani a nyaralásról szőtt álmait.


Az ország lakosságának jelentős része számára a nyaralás luxusnak számít, és még azok is, akik megengedhetik maguknak, gyakran kénytelenek szembenézni a pénzügyi korlátokkal, amelyek megnehezítik számukra a pihenést és feltöltődést.

A Publicus által végzett reprezentatív felmérés, amelyet a Népszava ismertetett, rávilágít arra, hogy a megkérdezettek csupán 34 százaléka tervez nyaralást idén. Az életkor előrehaladtával egyre csökken a nyaralásra való lehetőség: a fiatalok körében, a 18-29 évesek között, 42 százalék nyaralási szándéka mutatkozik, míg a 60 év felettiek esetében ez az arány már csak 20 százalékra csökken. A nyugdíjasok körében pedig mindössze 15 százalék tudja megvalósítani nyaralási tervét.

Hogy ez mennyire a pénzen múlik, azt az is mutatja, hogy a diplomások az egyetlen olyan csoport, ahol a többség - 56 százalékuk - nyaral, az érettségivel rendelkezőknél és a szakmunkásoknál 35, illetve 33 százalék ez az arány, a legfeljebb nyolc általánost végzetteknél pedig 20 százalék.

Az utazásra képes emberek egyharmadának 59%-a kényszerült arra, hogy kisebb mértékben, míg 19%-a jelentős összeget spóroljon meg ahhoz, hogy megvalósíthassa nyaralását. Az utazók 35%-a családtagonként 100 és 250 ezer forint közötti költségkerettel számol, míg 18%-uk 50-100 ezer forintból igyekszik megvalósítani a kikapcsolódást.

Related posts