A saját kudarcának elősegítője lett a hadiállapotot bejelentő dél-koreai elnök - A politikai táj egyre feszültebbé válik.

A dél-koreai elnök hadiállapot bevezetésére tett kísérlete komoly alkotmányos válságot idézett elő: az ellenzék az elnök, míg a kormánypárt a hadügyminiszter lemondását sürgeti – számolt be róla a Financial Times.
Kedden, helyi idő szerint késő este, az elnök meglepő módon országos televíziós adásban bejelentette a hadiállapot bevezetését, érvelve azzal, hogy szükséges megszabadítani az országot az "államellenes erőktől". Az ellenzéki többségű parlament azonban egyöntetűen elvetette a rendeletet, így Jun, néhány órával később, kénytelen volt visszavonni azt.
Az ellenzéki Demokrata Párt határozottan elítélte Jun döntését, kijelentve: "Ez nyilvánvalóan hazaárulásnak számít, és világos indok arra, hogy felelősségre vonják őt."
Jun saját politikai formációja, a konzervatív Néphatalom, világosan kifejezte eltávolodását az elnök döntésétől.
Felszólították, hogy távolítsa el védelmi miniszterét, Kim Dzsongjunt, akit azzal vádolnak, hogy hadiállapot kihirdetésére tett javaslatot. A Yonhap hírügynökség beszámolója szerint a pártvezetés mérlegeli, hogy Junt kizárják a pártból.
Az Egyesült Államok, Dél-Korea legfontosabb szövetségese üdvözölte, hogy Jun visszavonta a hadiállapot bevezetésére tett kísérletét. Antony Blinken külügyminiszter nyilatkozatban közölte: "Továbbra is elvárjuk, hogy a politikai nézeteltéréseket békésen és a jogállamisággal összhangban oldják meg".