Akár havi 40 ezer forintot is megspórolhatsz! Sokan nincsenek tisztában ezzel a fantasztikus támogatási lehetőséggel.


Ez a különleges vitamin segít optimalizálni a vérnyomást és a vércukorszintet is, ezért kiemelkedően fontos, hogy ne feledkezzünk meg a pótlásáról!

A gyereknevelés költségei napjainkban egyre inkább megterhelik a családokat. Mivel a kicsik folyamatosan nőnek, az igényeik is egyre szélesebb spektrumot ölelnek fel, ami természetesen a kiadásokban is megmutatkozik. Az infláció mellett tehát a gyermekek cseperedése is hozzájárul ahhoz, hogy a családi büdzsé folyamatosan átalakul. Különösen a bölcsődés és óvodás korú gyerekek szülei tapasztalhatják, hogy havi szinten több tízezer forintot is megspórolhatnak, ha figyelembe veszik az ingyenes óvodai étkezés lehetőségét. Sajnos sok család nincs tisztában ezzel a lehetőséggel, és emiatt nem élnek a támogatás adta előnyökkel. Az év elején esedékes újraszámolás is hasznos lehet, különösen, ha a minimálbér emelkedése vagy egy újabb testvér érkezése miatt érdemes átgondolni a család jövedelmét. Az okos tervezés és a tájékozódás kulcsfontosságú ahhoz, hogy a gyereknevelés ne váljon anyagi teheré.

Ahhoz, hogy a gyermeketek számára 100%-os gyermekétkeztetési kedvezményben részesüljetek, fontos, hogy kitöltsétek az ehhez szükséges nyilatkozatot a bölcsődében vagy óvodában. Az ingyenes étkezés igénybevételére akkor van lehetőség, ha a gyermek:

A nettó minimálbér 2025-re 193 382 forintra emelkedik, amelynek 130%-a, azaz 251 397 forint, a család egy főre jutó havi jövedelmét jelenti. Kétgyermekes családok esetén, ha a szülők összes havi bevétele nem haladja meg az 1 005 588 forintot, és gyermekeik állami bölcsődébe vagy óvodába járnak, akkor a nyilatkozat kitöltését követően mentesülnek az étkezési díjak megfizetése alól.

A bölcsődei és óvodai étkezés költségei a 2024/2025-ös nevelési évben intézményenként változóan 600 és 1200 forint között alakulnak naponta. Ezért, ha egy család két bölcsődés és óvodás korú gyermeket nevel, az ingyenes étkezés révén havi szinten 24 000 és 48 000 forint közötti összeget takaríthat meg.

Mi számít bele, és mi nem?

Az egy főre jutó havi jövedelem számításánál figyelembe kell venni a munkaviszonyból és a vállalkozásokból származó nettó bevételeket. Amennyiben a szülő már nem aktívan dolgozik, a nyugdíj vagy hasonló ellátások szintén beleszámítanak ebbe az összegbe. A gyermekneveléssel kapcsolatos havi jövedelmek, mint például a csecsemőgondozási díj (csed), a gyermekgondozási díj (gyed), a gyermekgondozási segély (gyes), a gyermeknevelési támogatás (gyet), a családi pótlék, a tartásdíj vagy az árvaellátás is részei az összegnek. Továbbá, a rendszeres pénzbeli ellátások, mint az ápolási díj vagy az álláskeresési támogatás, valamint egyéb bevételek, mint az ösztöndíjak vagy a bérbeadásból származó jövedelmek, szintén hozzájárulnak az egy főre jutó havi jövedelemhez.

Ugyanakkor nem kell beleszámolni például a családdal együtt élő nagyszülő jövedelmét. Az egy főre eső havi jövedelem kiszámításakor az egy ingatlanban élő, ott bejelentett lakcímmel vagy tartózkodási hellyel rendelkező szülőt, a szülő házastársát/élettársát, 18 év alatti gyermeket, illetve olyan 25 év alatti gyermeket, aki nappali képzésben tanul, kell figyelembe venni.

Related posts