A korábbi Netflix-sztár az Indexnek árulta el, milyen fortélyokkal igyekszik elkerülni a rajongók figyelmét.


A magyarság mibenléte és a vele járó küzdelmek a legnagyobb drámák közé tartoznak, ezt a témát járja körül ez az Oscar-jelölt alkotás. A film mélyen feltárja a magyarság élményeit, örömeit és fájdalmait, bemutatva a nemzet identitásának komplexitását és a sorssal való harcot.

Molly Parker valódi veteránnak számít a sorozatipar világában, hiszen nem most kezdte az erős női karakterek megformálását. A Deadwoodban alakított Alma Garrett, aki bátran megállta a helyét a férfiak között, már csak egy példa a sok közül. Az 52 éves kanadai színésznő nemcsak itt tűnt fel, hanem a Netflix népszerű Kártyavár című sorozatában is szerepet kapott, majd egy másik, sokak által kedvelt sorozatban, a Lost in Space-ben is láthattuk. Legutóbb pedig az Amerikában nagy népszerűségnek örvendő Doki című orvosi dráma főszerepét játsza, amely január 16-tól a Maxon is elérhető hazánkban, és a heti epizódok érkezésével izgalmas tartalmakat kínál a nézőknek az első évad során.

A Doki története egy Dr. Amy Larsen nevű doktornőről, a Minneapolisban található Westside Hospital belgyógyászati osztályának vezetőjéről szól, aki egy autóbalesetet követően elveszíti az elmúlt nyolc évének emlékeit, amnéziája miatt családjáról, és megszerzett orvosi tapasztalatairól is elillan minden a fejéből. Ha pedig mindez nem lenne elég, Molly Parker karaktere, az egykor szigorú és kollégái által elviselhetetlennek tartott Amy még egy komoly személyiségváltozáson is keresztül megy a balesetet követően, ám a kedvesebbé és empatikusabbá vált főszereplőnek így sem bizonyul épp a legegyszerűbbnek a visszailleszkedés a hétköznapokba.

Molly Parkerrel, valamint Amirah Vann-nal, aki a Doki című sorozatban Amy legjobb barátnőjeként és kolléganőjeként jeleníti meg Dr. Gina Walkert, exkluzív interjút készítettünk a Sony Pictures Television jóvoltából. Amirah Vann, akit az Underground című sorozatban és az Apple TV+ Bölcsőrablókban láthattunk, a Zoom platformján osztotta meg gondolatait velünk.

Az Indexnek adott interjújában Molly Parker számos izgalmas dolgot osztott meg, többek között arról, hogy...

Az interjút egy különleges fordulattal indította Molly Parker, aki a megszokott bemutatkozás után egy meglepő kérdést tett fel.

Molly Parker: Budapest számomra egy varázslatos hely, és minden egyes ott készült projektem különleges emlékeket ébreszt bennem. Különösen a Szabó István által rendezett A napfény íze című filmre gondolok jó érzéssel. Mindig örömmel látogatok el hozzátok.

Ezt örömmel hallom! Térjünk rá a Dokira, elvégre érdekes alapkoncepciója van ennek az új sorozatnak: a baleset, az amnézia mindent megváltoztat benne. Még a főszereplő személyiségét is, aki rideg és gonosz főnökből hirtelen sokkal empatikusabb és szimpatikusabb osztályvezetővé válik. Melyik Amyt szerette jobban játszani?

Molly Parker: Anyukámnak meséltem elsők között a szerepről, és lelkendeztem neki, hogy pontosan ezért nagyszerű lehetőség, mert egy kemény, szigorú orvos bőrébe bújhatok, aki ugyanakkor vicces is, ám tudja, hogyan tartsa kézben az alatta dolgozó embereket.

Lenyűgöző élmény volt belemerülni Dr. Amy Larsen karakterébe, hiszen ő valóban mélyreható felfedezéseket tesz önmagáról. Az útja során feltárja, hogy ki volt korábban, milyen identitást formált magának, és hogy a traumái hogyan alakították át őt. Különösen izgalmas, hogy mindezt a mellettem ülő Amirah Vann, aki Amy sorozatbeli barátnője és kollégája, Dr. Gina Walker szerepét játssza, segíti elő. Gina nem csupán egy támogató barát, de megbízható partner is a nehézségek feldolgozásában, ami még inkább kiemeli a karakterek közötti szoros köteléket és a történet mélységét.

Amirah, hogyan tapasztaltad meg a közös munkát Mollyval? Milyen érzéseid és élményeid voltak vele kapcsolatban?

Amirah Vann: Nagy szerencsénk volt, azt hiszem, mert bár egy forgatás során ez nem mindig jellemző, mi valóban mély barátságot kötöttünk egymással.

Mi a helyzet azokkal a színészekkel, akik negatív karakterek bőrébe bújnak, mint például a Scott Wolf-féle Dr. Richard Miller? Velük szemben kialakul negatív érzésük?

Molly Parker: Kérdésed trükkös, de a válaszom nem az. Soha nem éreztem gyűlöletet Scott Wolf iránt, köszönhetően annak, hogy a Dokiban egy olyan antihőst formál meg, aki megőrzi emberi vonásait. Scott teljesítménye valóban kiemelkedő, és valószínűleg az egyik legjobb színészi alakítása a pályafutása során.

A Doki főszereplőjének szarkasztikus, másokat néha letaposó hozzáállása néha engem a Doktor House-ra emlékeztetett.

Molly Parker: Hálás vagyok a kedves szavakért! A Doktor House egy igazi mestermű volt az orvosi sorozatok között, és én is nagy rajongója voltam. A Dokival hasonló struktúrával dolgozunk, hiszen itt is minden héten újabb kihívásokkal és rejtélyes betegségekkel találkozunk. Az epizodikus narratíva nálunk is előreviszi a történetet. Amy, mint belgyógyász, folyamatosan próbálja megfejteni a betegek problémáit, és közben a saját furcsaságai is felszínre kerülnek. Ráadásul a családi dráma is fontos szerepet játszik a Dokiban; Amy folyamatosan küzd azért, hogy rendbe hozza az életét, és jól látható, hogy milyen nehézségekkel néz szembe...

Amirah, ön két rendkívül egyedi és misztikus sorozatban tűnt fel, amelyek közül az egyik az Underground, a másik pedig az Apple TV+-on futó Bölcsőrablók. Ezek a projektek mély és sötét atmoszférát teremtettek, azonban a Doki esetében egy merész váltásról beszélhetünk, ahol a kórházi dráma néha inkább szappanopera jellegét ölti magára. Milyennek találta ezt a különbséget?

Amirah Vann: Nyilvánvalóan jelentős váltás, de a Doki története mélyen megérintett, hiszen annyira letisztult és könnyen befogadható. A főszereplő egy karrierista nő, aki új lehetőséget kap az életében. A forgatókönyvek folyamatos izgalomban tartottak, tele orvosi rejtélyekkel és váratlan fordulatokkal. A Bölcsőrablók forgatása valóban grandiózus élmény volt, de a Dokiban is hatalmas érzelmi mélység rejlik, még ha a stílus teljesen eltérő is.

Molly, a mai napig számos kérdést kap a Deadwooddal kapcsolatban?

Molly Parker: Igen, úgy tűnik, azt a sorozatot nem tudják elengedni az emberek.

Gyakran felismernek az utcán? Vagy talán a Netflix sorozatából, a Lost in Space-ből ismernek?

Molly Parker: Ami azt illeti, soha nem ismernek fel sehol. Vagy legalábbis nagyon ritkán történik meg, pedig sokat járok a világban. Igazán élvezem, hogy az emberek békén hagynak. Ennek főleg az az oka, hogy soha nem öltözöm túlzásba, inkább úgy nézek ki, mint egy átlagos anyuka, aki éppen a családi bevásárlást intézi. Sikerül elrejtőznöm, és könnyedén beilleszkedem a tömegbe.

Milyen véleménnyel vannak az emberek arról, hogy vajon továbbra is izgalommal várják majd az új sorozatok premierjét a FOX-on, vagy a Netflix és más streaming szolgáltatók már teljesen átvették a vezetést a szórakoztatás terén?

Molly Parker: Nincs kétség, hogy a streaming-ipar megváltoztatta annak a módját, ahogy történeteket fogyasztunk. De nem szabad elfelejteni, hogy az országos, network tévék is látták a megváltozott médiafogyasztást, és elkezdtek alkalmazkodni hozzá. Kezdik átvenni a streaminges módszereket, és ennek örülök, mert rákényszerül esetünkben a FOX, hogy tartsa a lépést. Végső soron a történeten múlik, hogy berántsa az embereket, és a Doki képes lehet erre a nem hétköznapi alapfelállásával.

Az utóbbi években rengeteget dolgoztam streaming sorozatokon, de néha teljesen elkeseredem miattuk. Mert nem tudom visszafogni magam, és pillanatok alatt végignézem az összes részt. Aztán ott ülök, üres tekintettel, és realizálom, hogy most két évig várhatok a folytatásra. Igazából addigra már valószínűleg elfelejtem, mi is történt azelőtt.

Azt gondolnánk, hogy a Vészhelyzet, a Doktor House és a Doktor Murphy után már nem sok újat lehet felhozni az orvosi sorozatok világában. Mégis, a mai napig érkeznek friss, izgalmas alkotások, amelyek képesek lekötni a nézők figyelmét. Mi lehet a titkuk, mi rejlik a sikerük mögött? Talán az emberi dráma, a feszültség és a váratlan fordulatok ötvözete, ami mindig új élményt nyújt, vagy az a képesség, hogy a sorozatok a valóságból merítenek, miközben egyedi karaktereket és történeteket mutatnak be? A nézők kíváncsiságát folyamatosan táplálja az orvosi szakma rejtélyes világa és az emberi élet törékenysége.

Molly Parker: A tét nem csupán magas, hanem szó szerint élet-halál kérdése forog kockán, amikor a főszereplő orvosok döntéseit mérlegeljük. A műfaj határok közé szorítja a történetet, de ezen belül rengeteg lehetőség rejlik a kreativitásra; játszhatunk a flashbackekkel, az érzelmek mélységével, vagy éppen Amy drámai karakterfejlődésével, ami nálunk teljesen felborítja az eddig megszokott dinamikát.

Amirah Vann: Az sem árt, hogy mindenkinek vannak kórházas élményei, legyenek azok jók vagy rosszak. A személyes élmények megkönnyítik a kapcsolódást egy olyan sztorihoz, mint a Doki.

Related posts