A mexikói határon civil szervezetek igyekeznek megőrizni a kitoloncolásra várók méltóságát és emberi jogait. Az önkéntesek és aktivisták támogatást, tanácsadást és szolidaritást nyújtanak, hogy enyhítsék a nehéz helyzetben lévő emberek szenvedéseit. Célju


Az Egyesült Államokban számos, papírokkal nem rendelkező bevándorló él félelemben a kitoloncolás miatt, különösen miután Donald Trump elnök csak néhány nappal a Fehér Házba való érkezése után megkezdte ígéreteinek teljesítését.

A republikánus és a demokrata kormányok hosszú évek óta küzdenek az államokban illegálisan tartózkodó körülbelül 11 millió ember helyzetének rendezésével. Az idei év során eddig körülbelül 8000 embert vettek őrizetbe, és sokuk már meg is kezdte a távozást az országból.

"A szomorúság, a kétségbeesés és a frusztráció egyre inkább eluralkodik az embereken. Matamoros és Tamaulipas határvidékén a helyzet valóban drámai, könnyek és kétségbeesés uralja a mindennapokat. Az itt élők számára nem létezik B terv; tanácstalanok, nem tudják, merre tovább. Sokan a bizonytalanság tengerében hánykolódnak, hiszen nincsenek papírjaik, pénzük, sőt, még munkalehetőségük sem. A várost ismeretlenül, félelemmel a szívükben lépik át" - osztotta meg Gladys Cañas, az Ayúdanos a Triunfar Egyesület önkéntese, aki felelős az ellátmányok és humanitárius segélyek elosztásáért.

"Élelmiszert, vizet, személyes higiéniai cikkeket, takarókat biztosítunk - bármit, ami segíthet nekik méltósággal élni" - mondta.

A Fehér Ház határozottan kijelentette, hogy a papírok nélküli bevándorlók letartóztatásra és kiutasításra számíthatnak. Ennek ellenére sokan nem hajlandók feladni a harcot.

"Addig fogok harcolni, ameddig csak lehetséges, amíg nem nyílik meg egy új lehetőség, és az Egyesült Államokban nem kezdhetem el a munkát" - mesélte egy fiatalember.

"Itt, az Egyesült Államokban álmodozom egy új munkalehetőségről, szeretnék itt letelepedni... és megvalósítani az álmomat egy saját ház vásárlásával" - fűzte hozzá egy másik.

"Gladys története csak egy példa a sok szolidaritási cselekedetre, ami történik. Számos civil szervezet,egyesület segít a bevándorlóknak, akikre úgy tűnik, a határon kívül nem vár fényes jövő" - összegezte Roberto Macedonio, az Euronews tudósítója.

Related posts