Csányi Sándor kifejtette, hogy a magyar válogatottba játékosok érkezése várható Amerikából, Ausztráliából és Argentínából is.

Az MLSZ, amely jövőre ünnepli 125. évfordulóját, történetének leghosszabb ideje hivatalban lévő elnöke egy közelmúltban készült interjúban a Nemzeti Sport számára megosztotta, hogy egy külön csapat foglalkozik a magyar gyökerekkel rendelkező, külföldön élő, vagy távoli kontinenseken felnőtt, esetleg honosítható labdarúgók felkutatásával.
Továbbra is kiemelt célunknak tekintjük a hazai tehetségek képzésének javítása mellett a külföldön élő és játszó magyar, illetve magyar származású fiatalok felkutatását és bevonását a korosztályos válogatottakba. A konkrét neveket és klubokat most nem árulom el, mivel ezen a területen is éles a verseny.
Hangsúlyozta: továbbra is elsődleges szempont, hogy a futballista maga is akarjon a magyar válogatott tagja lenni. Ebben pozitív visszacsatolás, hogy az utóbbi időszakban már meghívott tíz-tizenöt fiatal játékos igen jónak ítélte meg a szakmai körülményeket, örömmel és büszkén húzta magára a címeres mezt.
"Jelenleg ott tartunk, hogy a játékosmegfigyelő rendszerünk globális szinten működik, és eddig több mint harmincezer nevet elemeztünk számítógépes algoritmusok segítségével. Ne lepődjön meg senki, ha a közeljövőben nemcsak a szomszédos és különböző európai országokban felnövő magyar tehetségek bukkannak fel csapatainkban, hanem akár az Egyesült Államokból, Ausztráliából vagy Argentínából érkező fiatal játékosok is" - tette hozzá Csányi.
A magyar labdarúgó-válogatott szeptembertől a világbajnoki selejtezők során Írországgal, Portugáliával és Örményországgal mérkőzik meg. Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke hangsúlyozta, hogy a Nemzetek Ligáját megnyerő, jelenleg Európa legjobb csapatának tartott portugálok ellen is fontos a pontszerzésre való törekvés.
Nem tűnik ésszerű célnak a portugál csapat megelőzése, de a pótselejtezőt érő második hely elérése teljesen reális lehetőség.
Az elnök hangsúlyozta, hogy a válogatott jelenlegi helyzete korántsem egyszerű, de óriási eredménynek tartaná, ha a 1986 óta tartó várakozást végre egy világbajnoki részvétellel koronázhatnák meg. Rámutatott, hogy Marco Rossi irányítása alatt a csapat már számos alkalommal bizonyította, hogy képes a nehéz helyzetekből is kiemelkedni - gondoljunk csak az angolok vagy a németek ellen elért teljesítményekre. Hozzátette, hogy elengedhetetlen, hogy már most elkezdjék a felkészülést a Nemzetek Ligája A-osztályába való visszatérésre, és természetesen a következő Európa-bajnoki szereplésre is. Kifejtette, hogy tudatában van annak, hogy az elmúlt másfél év nem úgy alakult, ahogy azt remélték, de érdemes megjegyezni, hogy a korábbi évekhez képest most elsősorban a váratlan sikerek hiányoztak.
A szövetség nemrégiben bejelentette, hogy bevezetik az 5/1-es szabályt a magyar futball világában. Ennek értelmében minden csapatnak legalább öt magyar játékost kell a pályán tartania, köztük egy 21 éven alulit. Ez a szabályozás érinti a nagypályás férfi és női NB I-et, a futsal férfi és női NB I-et, valamint a férfi NB II-t is. A szabály alapvető célja, hogy növelje a magyar játékosok és sportszakemberek foglalkoztatottságát. Ezzel a lépéssel a szövetség a magyar labdarúgás, valamint a különböző válogatottak teljesítményének javítását szeretné elősegíteni.
Abszurd helyzet, hogy sok magyar fiatal külföldön sokkal nagyobb eséllyel lép a felnőtt futball világába, mint itthon. Megértem és tiszteletben tartom a klubok törekvéseit, de a magyar futball igazi arca és vitrinje mégiscsak a nemzeti válogatott, amely a jegyeladások és a tévénézői statisztikák szerint is a legfontosabb a szurkolók számára. A válogatott sikeres szereplése jelentheti a legnagyobb motivációt a gyerekek számára, hogy megismerkedjenek ezzel a sportággal, ezért semmi sem lehet fontosabb, mint a magyar válogatott érdeke.