A Kreml határozott feltételeket állított fel az Egyesült Államokkal folytatott tárgyalások folytatásához.


A Kreml kedden közölte, hogy az ukrajnai háború végérvényes rendezéséről szóló következő orosz-amerikai tárgyalások valószínűleg nem indulnak el addig, amíg a két ország nagykövetségei nem állnak vissza a megszokott működésükbe – számolt be róla a Reuters.

Valószínűtlennek tartotta, hogy a tárgyalások megkezdődjenek, mielőtt a két ország nagykövetségei teljesen újból működésbe lépnének.

A 2022-es orosz invázió óta a diplomáciai képviseletek működése jelentős mértékben korlátozódott.

Mielőtt Trump januárban elindította második elnöki ciklusát, a két atomnagyhatalom kapcsolata a történelem legkritikusabb szakaszába lépett Oroszország ukrajnai inváziójának következtében.

Trump, aki a háború gyors befejezését ígérte, gyökeresen megváltoztatta az amerikai politikát a Moszkvával folytatott tárgyalások megnyitásával, beleértve olyan telefonbeszélgetéseket és találkozókat, amelyek aggodalmat keltettek Washington európai szövetségeseiben és Kijevben.

Február végén Törökországban hosszú órákon át zajlottak a tárgyalások az orosz és amerikai delegációk között, amelyek célja a nagykövetségek normál működésének helyreállítása volt. A felek szoros együttműködésre és konstruktív párbeszédre törekedtek a helyzet javítása érdekében.

Vlagyimir Putyin akkoriban kifejezte véleményét, miszerint a Trump által vezetett új kormányzattal való első kapcsolatfelvétel ígéretes lehetőségeket rejt magában.

A múlt héten Oroszország bejelentette, hogy új nagykövetet küld Washingtonba, ami a legfrissebb jelét adja a két ország közötti viszony javulásának. Ugyanakkor még mindig kérdéses, hogy mikor áll vissza a nagykövetségek teljes körű működése.

Peszkov azt is elmondta, hogy még túl korai lenne megmondani, hol kerülhet sor a következő orosz-amerikai tárgyalási fordulóra.

Related posts