A várva várt összecsapás a lenyűgöző F-35-ös és a félelmetes Szu-57-es vadászombázó között elmarad. A hírek szerint Amerika visszakozott a konfliktustól.

Állítólag Washingtonban valaki nem vette jó néven, hogy az oroszok meg akarják röptetni Indiában a Szu-57-es lopakodó vadászbombázót az amerikai F-35-ös mellett, úgyhogy most úgy néz ki, nem fog együtt repülni a két rivális ötödik generációs katonai repülőgép.
Jelenleg Indiában zajlik az Aero India 2025 repülőgép-bemutató, amelyet jelentős nemzetközi figyelem kísér. Különösen izgalmas, hogy a rendezvényen együtt látható az amerikai F-35-ös és az orosz Szu-57-es, mindkettő ötödik generációs lopakodó vadászbombázó. Az esemény nem csupán a repülőgépek technológiai fejlődését tükrözi, hanem a globális katonai együttműködések és rivalizálások új dimenzióit is bemutatja.
Egy bolgár katonai szaklap legutóbbi számában érdekes írás jelent meg, amely a haditechnika legújabb vívmányait taglalja.
Amerika az utolsó percben úgy határozott, hogy eláll a repülési bemutatótól, sem az F-35-ös, sem pedig a negyedik generációs F-16-os résztvételével. Ennek következtében a színpad gyakorlatilag az orosz repülőgépeké lesz.
A döntés mögötti indoklás nem világos, de a lap rámutat, hogy az 1980-as években, valamint 2019-ben is előfordult, hogy az orosz pilóták lélegzetelállítóbb bemutatókat prezentáltak repülőgépeikkel, mint az amerikai kollégáik. Ennek következtében az Egyesült Államok vadászgép-flottája technikai szempontból is kritikákat kapott.
A lap feltételezi, hogy a helyzet jelenleg is hasonlóan alakulhat, hiszen a Szu-57-es egy rendkívül agilis és manőverezhető vadászgép, amely közelharcban is kiemelkedően teljesít. Ezzel szemben az F-35-ös kifejezetten a nagy hatótávolságú csapásmérésre lett optimalizálva, és lopakodó technológiájának köszönhetően nehezen észlelhető.
Egy légibemutató során a Szu-57-es lenyűgöző előadása nemcsak a közönséget kápráztatja el, hanem a vadászbombázó technikai teljesítményét is háttérbe szoríthatja. Ez a látványos teljesítmény, bár nem feltétlenül tükrözi a gép valós képességeit, mégis kedvezőtlen fényben tüntetheti fel a költséges amerikai vadászgépet, amelynek presztízse így könnyen csorbát szenvedhet.