Herceg Dávid kislányának egészségi állapota aggasztó, hiszen három különböző műtétre van szüksége Amerinek. Az orvosok mindent megtesznek, hogy a kislány felépülhessen, és a család reménykedik a legjobb eredményekben.

A Story magazinban osztotta meg először Herceg Dávid és felesége, Bianka, hogy kislányuk, Sarah, egy különleges fejlődési rendellenességgel született. A kicsi egyik szeme nem fejlődött ki megfelelően, míg a másikkal kapcsolatban kérdéses, hogy valaha is képes lesz-e látni. Mindez számos költséges és bonyolult műtétet igényel majd a jövőben.
"Teljesen nyugodtnak tűnik, olyan érzése van az embernek, mintha szándékosan próbálná megkönnyíteni a helyzetünket..." - mondja az énekes a lapnak.
Amikor egy szülő a gyermekét várja, a legfőbb vágyuk csupán annyi, hogy a pici egészségesen érkezzen meg közénk. Mi is pontosan így éreztük, és nem volt okunk aggodalomra, hiszen a terhesség során végig csupa kedvező híreket kaptunk. Kilenc ultrahangvizsgálaton vettünk részt, sőt, egy 5D-s élményre is eljutottunk, ahol szinte már a jövendőbeli kis csodánkat is láthattuk, ahogy ott mocorog.
Az énekes felesége, Bianka, részletesen beszélt a konkrét betegségről:
Nagyon ritka betegség. Az a neve, hogy microphthalmia. A bal szemével meg az a probléma, hogy a szaruhártyája dupla olyan vastag, mint egy átlagos gyereknek. Szóval szaruhártya-átültetésre lenne szükség... Ami még tovább nehezíti a dolgot, hogy a szaruhártyája össze is van nőve az írisszel, azaz a szivárványhártyával. Tehát nagyon komplikált, és egyelőre nem tudjuk, hogy milyen műtét tudna ezen segíteni.
A hazai orvosok azt javasolták számukra, hogy a műtéti beavatkozást egyéves korukig halasszák el. Ezzel szemben külföldi, hasonló helyzetben lévő szülők és orvosok arra figyelmeztették őket, hogy nem érdemes várni.