Itt egy izgalmas hír: Mészáros Lőrinc Opusa szárnyal!

Rekordszintre, 48 milliárd forintra nőtt az Opus Global adózott eredménye 2024-ben, ez 7,1 százalékos növekedés az egy évvel korábbihoz képest - írja a hvg a cég közlése alapján. A cégben 23 százalékos tulajdonrésze van Mészáros Lőrincnek, a többi 77 százalék magántőkealapoknál, illetve egyéb, meg nem nevezett részvényeseknél van.
A lap értesülései szerint a cég részvényesei úgy határoztak, hogy jelentős, közel 50 százalékos osztalékemelést hajtanak végre. Ezen kívül a vállalat 8 milliárd forint értékben tervezi saját részvényeinek visszavásárlását is.
A hírek szerint az Opus teljesítménye az élelmiszeripar területén nem volt valami fényes, viszont a turizmusra és az energetikai szektorra irányuló befektetései kiemelkedően sikeresek voltak. A turisztikai befektetések révén az adózott eredmény 120 százalékkal nőtt, köszönhetően a nagyszabású szállodafelújítási program befejezésének.