Orbán Viktor a Kossuth Rádió mikrofonja előtt osztotta meg gondolatait.

A péntek reggel a Kossuth Rádió "Jó reggelt, Magyarország!" című műsorában hagyományosan miniszterelnöki interjúval kezdődik, amely kiváló alkalmat ad a politikai aktualitások megbeszélésére.
Az első kérdés a nemrégiben elhunyt kárpátaljai magyar férfi ügyével foglalkozott. Orbán erre a következőképpen reagált:
Egy magyar-ukrán kettős állampolgárról beszélünk, aki a mi közösségünkhöz tartozik, a magyar alkotmány védelme alatt áll, ezért kerüli az óvatoskodó híradásokat. Nem meghalt, hanem agyonverték. Agyonvertek egy magyar állampolgárt- mondta a miniszterelnök.
A Voks2025 referendum tehát indokolt akció volt, mert egy olyan országot ahol kényszersosozás eredményeképpen agyonvernek embereket, az nem lehet tagja az Európai Uniónak. Túl azon, hogy imádkozunk, és mindent megteszünk az elhúnyt családjáért, ez egy figyelmeztető lövés Magyarország irányába.
Az ukrán fegyveres erők csütörtöki nyilatkozatukban hangsúlyozták, hogy határozottan elutasítják a kényszersorozásra, a diszkrét bánásmódra és az emberi jogok megsértésére vonatkozó vádakat. Orbán erre reagálva megjegyezte, hogy a háború egy olyan folyamat, amely fokozatosan emészti fel az embereket, és hosszú távon számos életet követel. Ebből kifolyólag, mint a szomszédos ország miniszterelnöke és a történelem ismerője, úgy véli, hogy a konfliktus diplomáciai úton lenne csak megoldható. Szerinte Ukrajna és Európa már elvesztette ezt a háborút, de senki sem meri ezt nyíltan kimondani. Az ukrán fél viszont úgy tűnik, mintha még mindig reménykedne a győzelemben.
Mennyire látszódnak ezek az esetek Brüsszelben?- kérdezi a műsorvezető.
Orbán Viktor a legutóbbi EU-csúcson hangsúlyozta, hogy Ukrajna gyakorlatilag teljesítette az uniós tagság feltételeit. "Ezt hallva, csak a fejemet fogom" – mondta. Szerinte ez egy hatalmas tévedés, hiszen a kényszersorozások miatt emberek vesztik életüket, a gazdaság pedig összeomlott. "Nyugati támogatásból tartjuk fenn őket" – tette hozzá. Orbán figyelmeztetett arra is, hogy ha Ukrajna valóban EU-tag lenne, akkor Európa is háborús állapotban találhatná magát Oroszországgal.
Orbán kifejtette, hogy akik az EU Bizottságát és a háborús politikát képviselő vezetőket pártolják, mint például a DK és a Tisza, azokat bátran háborús pártoknak lehet titulálni. Ezzel szemben a Fidesz és a Patrióták a béke melletti elköteleződésükről tesznek tanúbizonyságot.