Rogán intézkedésekkel sújtva, egy százezres város, ahol már nincs gyermeksebészet.


Jó reggelt, itt a 444 napindító hírlevele, az elmúlt napok legfontosabb-érdekesebb cikkeivel. Például ezzel a néggyel:

Számos izgalmas hírlevelünk vár rád, amelyekre könnyedén feliratkozhatsz itt!

Kedd délután egy váratlan bejelentés érkezett: az Egyesült Államok szankciós listájára került Rogán Antal. David Pressman, az amerikai nagykövet, aki távozása előtt rendkívüli sajtótájékoztatót tartott, kijelentette, hogy Rogán kulcsszereplője a magyar korrupciós rendszernek, mint annak tervezője, végrehajtója és haszonélvezője. A magyar kormány azonnal reagált a hírre, és a döntést kisstílű, valamint megalapozatlan bosszúnak minősítette. Magyar Péter, az ellenzéki politikai színtér képviselője, ezt követően az előrehozott választások szükségességét hangsúlyozta. Érdemes megjegyezni, hogy eddig példa nélküli, hogy egy NATO-szövetséges ország prominens politikusa rákerüljön az Egyesült Államok szankciós listájára; a Biden-adminisztráció korábban óvatosabb volt a következményekkel kapcsolatban, most viszont úgy tűnik, hogy a helyzet megváltozott. További aggasztó hír érkezett, miszerint a Debrecenben gyárat építő CATL-t is a kínai hadsereget támogató vállalatként említette Washington, ami Magyarországot is érintheti a jövőben.

A tárgyalási napon ott tartózkodtunk, amikor az ügyészség börtönbüntetést követelt a korrupcióval vádolt szocialista politikusokra, valamint egy fideszes képviselőre. A parkolási és a BKV informatikai ügylet körüli botrány továbbra is számos kérdést felvet, hiszen éppen a legfontosabb szereplők tűntek el a vádlottak padjáról.

Kedd reggel napvilágot látott cikkünk, amelyben részletesen bemutatjuk, hogy Nagy Márton luxusszállodákra és magánrepülőgépes utazásokra az elmúlt két év során több mint százmillió forintot költött. A 444 által beszerzett adatokból az is nyilvánvalóvá válik, hogy a miniszter a legdrágább, éjszakánként akár 1 millió forintot is kóstáló szállodák világában sem riad vissza attól, hogy kihasználja a mindössze 40 eurós napidíjak adta lehetőségeket.

A magyar mindennapokkal kapcsolatos hírblokkunkban megemlékeztünk arról, hogy átverve érzik magukat a vízügyesek, mert nem kapták meg a beígért év végi prémiumot, hogy 115 ezres Nyíregyházán szünetel a gyermeksebészet, a MÁV egy személyvonatával egyidejűleg pótlóbuszt is indított, és hogy addig cserélgette a magyar állam a Vodafone részvényeit, hogy 13 milliárd forintot bukott rajta.

És hír volt még itthonról, hogy visszahelyezték pozíciójába a fóti gyermekotthon korábban gyermekbántalmazás gyanúja miatt felfüggesztett igazgatóját, Havas Henrik beállt Magyar Péter mögé, kiderült, hogy Varga Judit havi kétmilliót keres a Miskolci Egyetemen, míg az ufók által is megkörnyékezett Georg Spöttle állítólag visszavonul a közélettől.

Az Egyesült Államokban Trump ezúttal egy különös gondolatmenetre ragadtatta magát: eljátszott a gondolattal, mi történne, ha az Egyesült Államok és Kanada egyesülnének. Ezen a nem mindennapi eseményen bejelentette, hogy átnevezné a Mexikói-öblöt, ami igencsak felkeltette a figyelmet. Eközben fia megérkezett Grönlandra, amelyet szintén a leendő elnök kiszemelt magának. A Meta pedig, felkészülve a közelgő eseményekre, bejelentette, hogy felfüggeszti az Egyesült Államokban működő tényellenőrző programját, ami újabb vitákat generálhat a közéleti diskurzusban.

Az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hír volt, hogy Zelenszkij elmondása szerint 15 ezer orosz katona halt meg a kurszki régióban, míg Lukasenko szerint az ukrán elnök próbálta meg Belaruszt belerángatni a háborúba.

És érkezett egy újabb hír, miszerint...

Tíz évvel ezelőtt, egy zord napon, két állig felfegyverzett iszlamista betört a pimasz vicclap szerkesztőségébe, ahol tucatnyi életet oltott ki brutálisan. Azóta a világ és Európa arculata drámaian átalakult, és 2025-ből nézve különösen figyelemre méltó visszapillantani erre a szólásszabadságot célzó véres atrocitásra. Az esemény nem csupán egy tragédia volt, hanem mélyen megrendítette a társadalmi diskurzust és felvetette a kérdést: meddig terjed a szólásszabadság határa, és milyen következményekkel járhat, ha valaki ezt megpróbálja megfékezni?

Related posts