Az égből érkező űrtörmelék különös látványt nyújtott ezen a szigeten, mintha a csillagok üzenetet küldtek volna a Földnek.


Január 16-án zajlott a SpaceX legújabb tesztrepülése a Starship rakétarendszerével, de sajnos a kísérlet nem a tervek szerint alakult, mivel a vállalat tájékoztatása szerint a hat hajtómű egyenként leállt. Az űreszköznek, ahogy a korábbi próbák során, most is Texasból kellett volna elindulnia, hogy megtegyen egy majdnem teljes kört a Föld körül. A Starshipen tíz próbaműholdat helyeztek el, ezzel imitálva egy valós felbocsátási forgatókönyvet.

A Starship alsó egysége, a hordozórakéta, a visszatérést követően sikeresen kapcsolódott a SpaceX indítótornyához tartozó impozáns robotkarokhoz. Az ünneplés azonban gyorsan elszállt, amikor a felső rész váratlanul felrobbant.

A baleset jelentős zűrzavart idézett elő a légi közlekedésben; a Miami Nemzetközi Repülőtér több járatát felfüggesztették, és voltak olyan repülőgépek is, amelyek a kritikusan alacsony üzemanyagszint miatt kénytelenek voltak kerülőutat tenni.

A nehézségek azonban itt nem zárultak le, mivel a törmelékek több helyszínen is károkat okoztak a közvagyonban a Turks- és Caicos-szigeteken. Ennek következtében a Szövetségi Légiközlekedési Hatóság (FAA) felszólította a SpaceX-et, hogy végezzen el egy alapos vizsgálatot annak megállapítására, hogy mi vezetett a Starship felső fokozatának idő előtti széteséséhez - számolt be róla a Gizmodo.

Bár személyi sérülés nem történt, az internetes jelentések szerint a rakéta állítólagos törmelékei, főleg hővédő csempék nagy számban sodródtak partra a Turks- és Caicos-szigeteken. Az állam Nemzetbiztonsági Titkársága jelezte, amennyiben valaki törmeléket talál ne fogja meg, és ne próbálja meg hazavinni azt, hanem értesítse a hatóságokat. Az űrobjektumok ugyanis olykor veszélyes anyagokat is tartalmazhatnak, amelyek súlyos egészségkárosodást okozhatnak.

Related posts