Schadl: Mit számítana, ha tudnám, ki Rogán Antal vagy a kabinetfőnöke?

"Nézze, én végrehajtó vagyok. Több embernek is van negatív tapasztalata vagy valamilyen prekoncepciója a végrehajtókra vonatkozóan, a történet másik szereplője pedig egy politikus. Ha orvosok lennénk, a társadalom megbecsültebb tagjai, akkor nem lenne akkora a felhajtás a téma körül. Így viszont, miután az ügyészség vádat emelt ellenem, az emberek elkönyveltek bűnösnek. Akkor minek a tárgyalás, rögtön fel is lehetne kötni az embert, nem?" - ezt mondta az Indexnek a végrehajtói kar korrupcióval vádolt elnöke, aki továbbra is azt állítja, hogy ártatlan, nem követett el bűncselekményt. A Magyar Péter által nyilvánosságra hozott felvételről, amin Varga Judit korábbi igazságügyi miniszter többek közt arról beszél, hogy Rogán Antal kihúzatta magát a vádiratból, Schadl György nem akart részleteiben beszélni, szerinte Fürcht Pál, a Központi Nyomozó Főügyészség főügyésze mindent korrektül elmondott erről.
Ha valaki egy kicsit is jártas a jog területén, az tudja, hogy ez az egész egy abszurd forgatókönyv lenne. Az ügyészségre belépve, onnan kihúzni az ottani iratokat, majd ezeket követően sorban manipulálni a vádlottak és védők dokumentumait? Ráadásul itt nem a sajtó vagy a titkosszolgálat játszik szerepet, hanem végrehajtók, így mit is számítana, ha ismerem Rogán Antalt vagy a kabinetfőnökét?
- fűzte hozzá. Noha a politika próbálja befolyásolni a helyzet alakulását, semmiféle olyan információ nem érkezett, amely arra utalna, hogy a tárgyalás kimenetele előre eldöntött lenne; ő maga továbbra is bízik a bíróság függetlenségében. Schadl azt is megemlítette, hogy az ügyészség egyes tagjaival kapcsolatban már felmerültek bizonyos aggályok.
Schadl György és 21 társának ügyében korrupciós és egyéb bűncselekmények miatt indult büntetőeljárás. A 444 által alaposan feltárt Schadl-Völner ügyben a vádirat szerint a végrehajtói kar elnöke, Schadl, több százmillió forintot, gyakran az osztalék teljes 100%-át kényszerített ki azoktól a végrehajtóktól, akiket Völner Pál miniszterhelyettes-államtitkár közbenjárásával neveztek ki. Az ügyészség Schadl számára tíz, míg Völner részére nyolc év börtönbüntetést indítványozott.
Tavaly november végén a Központi Nyomozó Főügyészség újabb vádat emelt Schadl György és három társának ellen, korrupciós bűncselekményekkel kapcsolatos feljelentés elmulasztása és befolyással üzérkedés címén. A vádirat alapján Schadl nem tett eleget annak a kötelezettségének, hogy jelentse, tudomást szerzett arról, miszerint két végrehajtó-helyettes ajánlatot tett egy végrehajtójelöltnek. Az ajánlat értelmében a jelöltnek az iroda nyereségének egy részével kellett volna viszonoznia a helyettesek segítségét. Az említett beszélgetés Schadl irodájában zajlott le, és Schadl jelen volt. Noha Schadl utasította a helyetteseket, hogy a megállapodást vonják vissza, és ők ezt meg is tették, az ügyészség véleménye szerint Schadl-nak kötelessége lett volna értesítenie a hatóságokat a történtekről.