A bankok sorra vonják vissza fenntarthatósági vállalásaikat, mivel tartanak a republikánusok politikai hatásától.

Március 6-án izgalmas esemény vár ránk, ahol a fenntarthatóság és az ESG-elvek kerülnek a középpontba. A rendezvény során a zöld átállás gyakorlati megvalósítására és az ahhoz való alkalmazkodásra helyezzük a hangsúlyt. Fedezd fel a legfrissebb információkat és részleteket az ESG konferenciánkról a megadott linken!
A Citigroup és a Bank of America most a Wells Fargo és a Goldman Sachs nyomdokaiba lép, amelyek már december elején kiváltak a szövetségből.
A fosszilis tüzelőanyag-iparhoz fűződő kapcsolataik következtében a múltban számos kritikát kaptak a pénzügyi intézmények. Az utóbbi időszakban azonban jelentős lépéseket tettek a nettó nulla kibocsátási célok integrálása érdekében működésükbe. Ugyanakkor néhány kezdeményezésük visszafogására is kényszerültek, hogy elkerüljék a republikánus politikai vezetők ellenállását, akik ellenezték a fosszilis tüzelőanyagok finanszírozásának szigorítását.
A Citi bejelentette, hogy jelentős előrelépést tett a nettó nullás céljainak megvalósítása érdekében, ezért úgy határozott, hogy kilép az NZBA-ból. Ezzel párhuzamosan a Bank of America a Reutersnek küldött e-mailben hangsúlyozta: "Folyamatosan együttműködünk ügyfeleinkkel ezen a területen, hogy megfeleljünk az ő elvárásaiknak."
Az NZBA küldetése, hogy 2050-re a tagjai hitel- és befektetési portfólióinak szén-dioxid-kibocsátását nettó nullára redukálja.
A múlt hónapban Texas, valamint tíz másik republikánus irányítású állam pert indított a BlackRock, a Vanguard és a State Street ellen. Az államok azzal vádolják a nagy vagyonkezelőket, hogy a klímaváltozás elleni aktivizmusuk, amely a széntermelés csökkentésére és az energiaárak emelésére irányul, megsértette a trösztellenes törvényeket.