Szegedi cukrász gyilkossága: 31 év elteltével is számos rejtély övezi a bűncselekmény elkövetőjének kilétét.


A szerb halálosztó e súlyos bűncselekmény miatt még mindig megúszta a felelősségre vonást.

Kovács Lajos nyugalmazott rendőr ezredes egy érdekes összehasonlítást tett Magyarország és Szerbia között, amelyet a Blikknek idézett fel: "A különbség annyi, hogy ha valaki Magyarországon lép be egy ajtón, azt udvariasan beinvitálják, míg Szerbiában sajnos kilövik az ajtón." Kovács Lajos, aki a bűnüldözés területén szerzett tapasztalatot, az Országos Rendőr-főkapitányság Életvédelmi Alosztályán tevékenykedett a szörnyű bűncselekmények idején, majd 1998 után a Nemzeti Nyomozó Iroda elődszervénél irányította az Életvédelmi Osztályt, mielőtt 2006-ban nyugdíjba vonult. Szerinte Marinko megjegyzései azt tükrözik, hogy Magyarországon a bűnözés talán könnyebb körülmények között zajlik.

(Fedezd fel a legújabb eseményeket itt!)

Kovács Lajos részt vett Magda Marinko kihallgatásán, miután a férfit a rendőrség gyanúsította Z. Nagy Bálint, felesége Gizella, valamint két gyermekük, a 17 éves Dániel és a 10 éves Balázs meggyilkolásával. A Blikk többször is beszámolt a brutális bűncselekményről, amely 31 évvel ezelőtt, 1994. január 23-án történt. Az áldozatokat álmukban lőtték hátba, a szomszédok pedig mit sem hallottak az eseményekről, a család kutyája pedig nem jelezte, hogy valami szokatlan történne az otthonukban. A gyilkosságot egy alkalmazott fedezte fel, amikor észrevette, hogy a főnöke nem jelent meg a cukrászdában, és senki sem tudta megmagyarázni a hirtelen eltűnését.

A helyszínre érkező rendőrök döbbenten álltak a látvány előtt, amely fogadta őket. Kárándi Béla, a helyszínelésben részt vevő nyugdíjas alezredes, lapunknak korábban kifejtette, hogy az emeletes házban egy héten keresztül nyolcan fésülték át a terepet, minden egyes négyzetcentimétert alaposan megvizsgálva. Sajnos azonban minden erőfeszítésük ellenére nem találtak semmiféle nyomot.

Az viszont kiderült, hogy a Z. Nagyéknál talált töltényhüvelyek megegyeztek azokkal, amelyekre egy kecskeméti lakásban bukkantak. Ott 1993. december 20-án Horváth Antallal és feleségével, valamint egy jugoszláv férfival végeztek a cukrász család megöléséhez hasonló módon. A lőfegyver, amit használt a tettes egy Skorpió típusú géppisztoly volt. Ezt a gyilkosságot Magda Marinkónak tulajdonították, mint az elrabolt és elő nem került Farkas Helga nagynénjének megölését Orosházán 1994. január 5-én.

Marinkót a Legfelsőbb Bíróság jogerősen életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélte a gyilkosságok miatt, lehetőséget adva arra, hogy legkorábban 25 év elteltével kérhesse feltételes szabadságra bocsátását. A Z. Nagy család tragikus megöléséért azonban nem vonhatták felelősségre, mivel a bűncselekmény időpontjában alibit tudott felmutatni, és határozottan tagadta, hogy ő lett volna a tettes.

Marinko, aki az erőszakra mindig is közömbösen tekintett, rendre hangsúlyozta, hogy gyerekeket és lovakat nem szabad bántani, a nőkkel pedig azt vallotta, hogy őket meg kell óvni. Talán éppen ezért nem vállalta el a szegedi gyilkosság ügyét – tette hozzá Kovács Lajos, aki határozottan úgy véli, hogy a szerb bérgyilkos a felelős Z. Nagyék tragikus haláláért.

Related posts