Trump arra ösztönözte a chipgyártókat, hogy térjenek vissza Tajvanról és más helyekről, hangsúlyozva a hazai termelés fontosságát.


A következő Signature befektetői klubunkon a vámháború piaci hatásait és a megújuló globális versenyt fogjuk alaposan körüljárni. Célunk, hogy átfogó képet nyújtsunk arról, hogyan formálják ezek a tényezők a befektetési lehetőségeket és a gazdasági tájat. Csatlakozz hozzánk egy izgalmas eszmecserére!

Célunk, hogy ez az értékes tárgy újra az Egyesült Államok földjére kerüljön. Ha ezt nem teljesítik, az bizonyára nem fog kedvezően hatni a hangulatunkra.

Az amerikai chipgyártók, mint például az Intel, egykor az iparág alapjait fektették le. Azonban a legmodernebb chipeket ma már főként Tajvanon gyártják - még ha az Egyesült Államokban fejlesztik is ki azokat.

Ott volt az Intel, és ott voltak ezek a kiemelkedő cégek, amelyek igencsak sikeresen működtek – de sajnos ezeket elvették tőlünk. Most pedig mindent megteszünk, hogy visszanyerjük ezt az üzleti lehetőséget.

- mutatott rá Donald Trump.

Az előző washingtoni kormányzat, a Biden-adminisztráció, jelentős lépést tett a chipgyártás hazai újraélesztésére, miután közel 40 milliárd dollár értékű támogatási programot indított el az Egyesült Államok területén. Ezzel párhuzamosan Európa is hasonló intézkedéseket tervezett, hogy erősítse saját félvezetőiparát.

Választási kampánya alatt Donald Trump határozottan elutasította a tervet, és pénzkidobásnak minősítette azt. Kijelentette, hogy a vámok kérdésére szeretné helyezni a fókuszt, ezzel hangsúlyozva saját politikai irányvonalát.

A nyugati kormányok legfőbb aggodalma az, hogy a kínai kormány esetleges tajvani elzárása drámai következményekkel járhat az okostelefon-chipek globális ellátási láncára nézve, amely teljes mértékben megbénulhat.

Laj Csing-tö (Lai Ching-te) tajvani elnök Donald Trump chipiparral kapcsolatban felvetett aggályaira reagálva pénteken ígéretet tett arra, hogy tárgyalni fog az amerikai elnökkel a kérdésben, valamint arra, hogy országa többet fektet be és többet vásárol az Egyesült Államokban, valamint növeli a védelmi kiadásokat.

Laj Csing-tö újságíróknak nyilatkozva azt mondta, hogy a

A globális félvezető-ellátási lánc egy olyan komplex "ökoszisztéma", ahol a különböző országok közötti együttműködés és munkamegosztás kulcsfontosságú szerepet játszik.

Természetesen jól tudatában vagyunk Trump elnök aggodalmainak.

- mondta Laj Csing-tö.

A tajvani kormány elkötelezett amellett, hogy aktívan párbeszédet folytasson a félvezetőipar szereplőivel, és hatékony stratégiákat dolgozzon ki. Ezt követően innovatív javaslatokkal állunk elő, amelyek alapot adnak a további tárgyalásokhoz az Egyesült Államokkal.

- tette hozzá. Tajvan szigetén található a világ legnagyobb szerződéses félvezetőgyártója, a TSMC, amely számos neves vállalat, például az Apple és az Nvidia egyik legfontosabb beszállítójaként működik. Emellett a dinamikusan fejlődő mesterséges intelligencia szektor szempontjából is elengedhetetlen szerepet játszik.

Related posts